S.S.S - Spor Evimde
Sık Sorulan Sorular

Sorularınızı Cevaplamak İçin Buradayız

1.EMS Güvenli Bir Antrenman mıdır?

EMS sistemi, 80 yıllık bir geçmişi olan ve yaygın bir şekilde fizik tedavi alanında kullanılan bir sistemdir. Saygın AB/ABD üniversiteleri, kliniklerinden gelen birçok çalışma ve Alman Sağlık Bakanlığı'ndan gelen onaylar EMS’nin etkinliğini kanıtlar niteliktedir.

2.EMS Antrenmanı Sırasında Egzersiz Yapmak Zorunda mıyım ?

Evet, eğitmenimizin size gösterdiği kapasitenize uygun egzersizleri yaparsınız. Doğru egzersizleri akımın ritmine uygun olarak yapmanız gelişiminizi anlamlı olarak artırır. Ayrıca sinir kas kordinasyonuza pozitif yansır.

3.Kimler EMS Antrenmanı Yapamaz?

Doktoru tarafından spor yapmamaz raporu olanlar,
Kalp Pili Olanlar,
Hamileler,
Epilepsi Hastaları,
Tüberküloz Hastaları,
Kanser Hastaları

4.EMS Antrenmanı Zararlı mıdır?

Kesinlikle zararlı değildir. Resmi çalışmalara göre spor yapan sağlıklı insanlarda hiçbir yan etkisi yoktur. Tam tersine, birçok olumlu fenomen vardır. Elektro tedaviler de fizyoterapinin klasik teknikleri arasında 1950’lerden bu yana kullanılmaktadır.

5.25 Dakikalık Süre Nasıl Planlanmaktadır?

Yoğun olarak eğitmenlerimizin kullandığı 2 ayrışma vardır. Fakat bu ayrışmalar asla bir kural veya zorunluluk değildir.

 

Kas gelişimi ve kuvvetlenmesi 10 dk. - 15 dk.
Cardio 10 dk. - 15 dk.
Relax 5 dk. - 5 dk.

5.EMS Antrenmanı Öncesi Nasıl Beslenmeliyim?

Antrenmandan en etkili verimi alabilmek için antrenmandan önce 2.5-3 saat önce karbonhidratlı bir öğün yemelisiniz. Vücudunuzu yeterince hidrate etmek için çalışmadan 30-40 dk önce yarım litre su içilmesini tavsiye ederiz. Abdominal rahatsızlık hissetmemek için geleneksel egzersizlerden önce olduğu gibi antrenmandan 2 saat önce yemek yemeyi bırakmalısınız.

5.EMS Antremanın Diğer Antrenmanlardan Farkı Nedir?

EMS antrenmanıyla kaslarınız, az efor harcayıp daha yüksek bir performans ile çalışmasını sağlar. EMS antrenmanları, normalde çok uzun antrenmanlar sonucunda ( 4 saatlik bir çalışma ile) elde edilebilecek performansı 25 dakikalık bir seansta gerçekleştirebilir. Genel olarak haftada bir kez 25 dakikalık EMS seansı ile hedeflediğiniz vücuda sahip olurken, dengeli ve kontrollü şekilde yağ oranınız düşer, vücudunuz sıkılaşırken ihtiyacınız olan kas kütlesine sahip olursunuz. Dengeli ve doğru beslenmeyle beraber düzenli olarak yapılan EMS antrenmanları sonunca daha canlı, enerjik ve kaliteli bir yaşam sürersiniz.